ما در مجموعه لالا هوم در مورد انتخاب صحیح بالش اطلاعات خوبی را در اختیارتان قرار دهند. شما باید مناسب با نیازتان یک بالش مناسب، انتخاب کنید. مهمترین شاخصه یک بالش خوب، این است که بتواند سر و گردن شما را در بهترین حالت ممکن نگه دارد. همچنین دارای ابعاد و اندازه استاندارد باشد. بالش با ابعاد 50 در 70 سانتیمتر، یک اندازه مطلوب برای هر انسان بالغی است. 

بهتر  است از روکشی با رنگ‌های روشن استفاده کنید. این انتخاب، بهداشتی‌تر است.  حتما چند وقت یکبار بالشت خود را در هوای آزاد و زیر نور آفتاب قرار دهید  تا میکروب‌های آن از بین بروند. بالش در انواع مختلف تولید می‌شود.  متریال‌هایی که در ساخت انواع بالش بکار برده می‌شوند، شامل: پر، الیاف، پنبه و فوم هستند.

بالش از جنس پر

معمولا از پر قو، مرغابی و غاز، برای بالش‌هایی از جنس پر استفاده می‌کنند. بالش‌های پر،  به دلیل انعطاف پذیری و پر کردن قسمت گردن در هنگام استراحت، یکی از  انتخاب‌های مناسب در این زمینه هستند. توجه داشته باشید این بالش‌ها باید  وزن کمی داشته باشند. این نکته یکی از دلایل مرغوبیت آنها است. ناگفته  نماند بر حسب نوع پر استفاده شده در این بالش قیمت انواع آن متفاوت است.  میتوان گفت قیمت این نوع از انواع دیگر گران‌تر است. 

بالش پنبه‌ای

جنس پنبه برای افرادی که دارای آلرژی و حساسیت هستند، توصیه می‌شود. عیب این بالشت‌ها، سنگینی وزن و انعطاف‌پذیر نبودن  بالای آنها، در هنگام استفاده طولانی مدت است. پنبه، بعد از مدتی کوبیده  می‌شود و شکل خود را از دست می‌دهد. قیمت خرید بالش پنبه‌ای بر اساس میزان  پنبه محاسبه می‌شود. 

بالش از جنس الیاف

بالش‌های الیافی بسیار سبک  هستند. مشکل اصلی بالش با جنس الیاف، تحمل پایین وزن سر است. می‌توان گفت  زمانی که سر بر روی آن قرار میگیرد، به راحتی در آن فرو می‌رود. در نتیجه  نمی‌تواند وزن سر و گردن را به خوبی مهار کند. همچنین بعد از مدتی شکل خود  را از دست می‌دهد و الیاف به صورت گلوله‌های جدا از یکدیگر در می‌آید.  هزینه خرید این بالش مانند نوع پنبه ‌ای، بر حسب میزان وزن الیاف محاسبه  می‌شود.  

بالش طبی

نوع دیگر و جدیدترین بالش‌ها، نوع طبی یا  همان فومی است. بالش طبی بر حسب نوع فوم انواع مختلفی دارد. این مدل نه  تنها برای درمان مشکلات گردن کاربرد دارد، بلکه یک پیشگیری کننده مناسب برای انواع دردهای سر و گردن است. البته قیمت بالایی دارد، که نسبت به کاربردی که دارد ارزش هزینه کردن آن را دارد.

بالش خوب از کجا بخریم؟

 با سر زدن به  فروشگاه‌ کالای خواب لالا می‌توانید به بالش مناسب دست‌یابید.